חפשו שף פרטי לארוע שלכם

בניית מרתף מתחת לבית קיים

בניית מרתף מתחת לבית קיים יכולה להתאים לאנשים שרוצים ליצור לעצמם יותר שטח מחיה ואחסון בביתם, ויכולה גם להשפיע על הערך הנתפש של הבית ולאפשר מעין "השבחת נכסים" מתוקף העובדה שלפתע הבית יכול להציע יותר. לפחות עבור מי שנהנה מהיתרונות שבמרתף תחת בית קיים.

בניית מרתף

בניית מרתף מתחת לבית קיים כתהליך בנייה בפני עצמו

ראשית כל, נגיד את זה כך: בניית מרתף מתחת לבית קיים היא ממש תהליך בנייה כשלעצמו. בנוסף, מתבקש להחזיק באישורים המתאימים לפרויקט. המרתף יכול לשמש למקלט, ממד, לאחסון יין וגם כמקום מגורים. ניתן לבנות מרתף גם מתחת לבית קיים, גם אם מדובר בבית מאוכלס וגם אם מדובר בבית "שאינו צעיר". ועם זאת, כאמור מדובר בתהליך בנייה בפני עצמו ועל כן מתבקש לקבל עזרה מקצועית והנדסית כדי לוודא את החוזק המבני וההיתכנות של השלמת הפרויקט.

בנייה של מרתף מתחת לבית קיים יכולה להתאפיין בעלויות, שיכולות להיות שונות מחברה לחברה, מקבלן לקבלן. יש הבדל בין מרתף שבונים לפני שהבית מתקיים, לבין מרתף שבונים עבור בית קיים. עלותו של בניית מרתף יכולה לנוע בין כמה מאות בודדות של אלפי שקלים, ועם זאת יכולה להוסיף מידה ניכרת של "ערך נכס", עבור הבית אותו משפצים.

בניית מרתף מתחת לבית קיים עבור אחסון יינות

בניית מרתף מתחת לבית קיים יכולה להתאים לאחסון יינות. במקרה זה יהיה חשוב להקפיד על בידוד תרמי, לשמור על איטום ומפני לחות וחלחול מים. וזאת כי העץ והיינות שבמרתף כנראה לא נהנים ממים ולחות. ניתן להיוועץ בבעלי מקצוע ובמהנדסים כדי לוודא בנייה מוצלחת של מרתף יינות שכזה.

בניית מרתף מתחת לבית קיים עבור ממ"ד

בניית מרתף מתחת לבית קיים יכולה להתאים גם עבור בניית ממ"ד. במקרה זה, הקירות יהיו עבים באופן יחסי. שזה אומר שהעובי שלהם יכול להיכנס ולהתיישב על משטח החדר הפנוי. על כן מתבקש לראות האם יש שיטות חליפיות לייצר קירות חזקים ו/או עבים דיו מבלי להקריב שטח, ואם כן – האם זו השקעה משתלמת ורצויה.

בניית מרתף מתחת לבית קיים: קבלת היתרים

הבה נדבר על היתרים. בהמון מקרים וסיטואציות המערבות בנייה ושיפוץ, הרי שהיתרים יכולים להיות רלוונטיים ורצויים. לא בכל מקרה, כמו לדוגמה – כיום לא צריך היתר כדי לשים כיסוי פלסטיק על פרגולה (עם סייגים ותנאים מסוימים). כך שלא כל תהליך בנייה ושיפוץ, או שינוי במערך הבית מחייב היתר. ועם זאת, במקרה זה של בניית מרתף מתחת לבית קיים הרי שישנם היתרים המתבקשים מטעם החוק. מתוך השלמת תהליך קבלת ההיתר ניתן ללמוד ולגלות אם ניתן להקים מרתף (בהקשר לתנאי השטח הקיימים).

כך או כך, תהיינה חובת זהירות והקפדה על הנחיות ההיתרים, לא רק כי "כך החוק אמר", אלא מתוך כוונה לבנות באופן בטוח ויעיל. ניתן ליצור עימנו קשר כדי ללמוד עוד.